Кафедра економічної кібернетики ХНЕУ ім. С. Кузнеця 15 листопада 2019 р. за запрошенням Kharkiv IT Cluster взяла участь в Kharkiv IT Research 2019

На зустрічі обговорювалися сильні сторони, можливості, слабкі сторони і загрози розвитку IT-індустрії в Харківському регіоні.

Що було?

• IT-індустрія в цифрах: вплив на розвиток регіону – податкові надходження до бюджетів різних рівнів, ринок праці і зайнятість, розвиток інфраструктури, інвестиції в IT-бізнес
  • профіль IT-індустрії: динаміка обороту, пріоритетні сфери економічної діяльності (охорона здоров’я, страхування, освіта і т.д.), пріоритетні види діяльності IT-організацій, інституційна різноманітність (форми організації IT-бізнесу)
  • IT-фахівець: хто він? – вік, освіта, досвід роботи, позиція, доходи, витрати, чим захоплюється?
  • розвиток інфраструктури для IT-бізнесу: офісна, житлова нерухомість, транспортна логістика (розвиток Харківського аеропорту), розвиток сфери страхування та медичного обслуговування, освіти
  • технопарки і Silicon Valley в Харкові: митні та податкові преференції; вплив розвитку IT-бізнесу в Харкові на розвиток найближчих регіонів, формування регіону – «точки зростання»
  • IT-сектор і розвиток Smart City Харкова: модернізація ЖКГ, комунальні послуги; платежі; освіта; медицина; безпека; електронні адміністративні послуги; безпечна і ефективна транспортна інфраструктура;
  • потреба в IT-фахівцях, університети, IT-фірми, програми підготовки, взаємодія і конкуренція, дуальна освіта

Дякуємо виконавчого директора Kharkiv IT Cluster Ольгу Шаповал, модераторів і спікерів дискусійних панелей з компаній DCH, Харківський аеропорт, Vodafone, NIX Solutions, Softserve, AltexSoft, Promodo, Telesens тощо за «легкість» ведення зустрічі та дискусій панельних сесій, тривалість яких становила понад 5 годин; системне уявлення розвитку IT-галузі в Харківському регіоні!