Міжнародна співпраця


Викладачі кафедри спільно з викладачами Донецького національного університету, Київського національного університету, Харківського національного університету, Сандерлендського університету (Великобританія), Македонського університету (Салоніки, Греція), Університету ім. Аристотеля, брали участь у міжнародному проекті TACIS TEMPUS CD_JEP-21135-2000 “Нова економічна спеціальність для класичних університетів України”. Результатом даного проекту стало створення нової спеціальності “Прикладна економіка”. Метою формування спеціальності є підготовка економістів аналітиків нового типу, які здатні застосовувати різні кількісні методи і методи моделювання (системна динаміка, нейронні мережі і т.д.), сучасні методи аналізу (калманівська фільтрація, часові ряди, Коінтеграція), використовувати засоби комп’ютерної техніки та новітні технології в економічній практиці.

Договори

З ініціативи нашої кафедри Харківський національний економічний університет уклав низку договорів про співпрацю в галузі освіти і науки з провідними ВНЗ Росії.

Зокрема:

 • 03.07.2009 р підписано «Договір про співпрацю між Санкт-Петербурзьким державним університетом економіки і фінансів (Росія) і ХНЕУ»
 • 26.10.2009 р підписано «Угоду про співпрацю між ХНЕУ та Північно-Західної академією державної служби (федеральним державним освітнім закладом вищої професійної освіти Федерального агентства з освіти, Росія)
 • 17.05.2010 підписано Угоду про співробітництво між ХНЕУ та Федеральним державним освітнім закладом вищої професійної освіти «Воронезький державний аграрний університет ім. К. Д. Глінки »
 • 30.09.2010 р підписано Угоду про співробітництво між ХНЕУ та Уфімським державним авіаційним технічним університетом, Уфа, Росія
 • 2011 підписано договір з Фінансовим університетом при уряді Російської Федерації, Москва, Росія.

Основні напрямки співробітництва:

 • проведення спільних наукових досліджень, в т.ч. спільна участь у міжнародних грантах і програмах;
 • здійснення спільних наукових публікацій та навчальних видань, обмін науковою, навчальною, дидактичною та методичною літературою;
 • надання взаємних консультацій, всебічне сприяння у проведенні теоретичних та експериментальних досліджень;
 • сприяння в організації стажувань наукових співробітників, викладачів, аспірантів і студентів;
 • взаємна участь сторін у процесі підготовки та атестації науково-педагогічних працівників;
 • формування спільних науково-дослідних колективів для реалізації спільних досліджень;
 • участь у щорічних науково-дослідних та навчально-методичних конференціях.

Результати співпраці

Однією з форм співпраці з Санкт-Петербурзьким державним університетом економіки і фінансів (Росія) є україно-російський науково-дослідний проект «Моделі оцінки нерівномірності та циклічної динаміки соціально-економічного розвитку регіонів України і Росії».

Становиться традицією проводити кафедрою щорічні міжнародні науково-практичні конференції, спільно з російськими і західно-європейськими партнерами (Північно-Західної академії державної служби, Росія (2010 р) і Санкт-Петербурзьким державним університетом економіки і фінансів, Росія (2009, 2010 рр. ); Центром індустріальної математики, Університет Бремена, Німеччина (2009 г.); KatolickiUniwersytetLubelskiJanaPawlaII, Польща (2010 р)).

На кафедрі проводяться семінари та вебінари за участю наших російських колег.

Українсько-російський науково-дослідний проект «Моделі оцінки нерівномірності та циклічної динаміки соціально-економічного розвитку регіонів України і Росії»


Print Friendly, PDF & Email
4 206