Відкриті засідання робочих груп освітньо-професійних програм кафедри ЕКіСА

17 лютого 2023 року відбулися відкриті засідання робочих груп ОПП «Економічна кібернетика», спеціальність 051 «Економіка» (бакалавр, магістр), ОПП «Управління складними системами», спеціальність 124 «Системний аналіз» (бакалавр).

Порядок денний зустрічі містив такі питання:

• аналіз результатів моніторингу та опитування «Задоволеність якістю освітньої програми», 2022/2023 н.р.;
  • аналіз результатів опитування здобувачів вищої освіти «Навчальна дисципліна очима здобувачів»;
  • аналіз ринку праці з урахуванням регіонального контексту;
  • аналіз вітчизняного та зарубіжного досвіду організації освітніх програм;
  • обговорення оцінки задоволеності підготовкою фахівців (студентів) роботодавцями;
  • розгляд результатів громадського обговорення ОПП, пропозицій стейкхолдерів (роботодавців, здобувачів вищої освіти, випускників, представників академічної спільноти) https://www.hneu.edu.ua/gromadske-obgovorennya-osvitnih-program/;
  • оновлення ОПП.

В обговоренні взяли участь: Гур’янова Лідія Семенівна, зав. кафедри економічної кібернетики і системного аналізу, доктор економічних наук, професор; Шабельник Тетяна Володимирівна, професор кафедри економічної кібернетики і системного аналізу, доктор економічних наук, професор; Прокопович Світлана Валеріївна, доцент кафедри економічної кібернетики і системного аналізу, кандидат економічних наук, доцент; Кононов Олег Юрійович, директор із маркетингу ТОВ «МЕХАТРОНІКА», кандидат економічних наук; Nadiya Dubrovina, CSc, PhD, as. prof., Bratislava University of Economics and Management (Bratislava, Slovakia); Григорук Павло Михайлович, завідувач кафедри економіки, аналітики, моделювання та інформаційних технологій в бізнесі Хмельницького національного університету, доктор економічних наук, професор; Новосел Марія Вадимівна, Data Analyst in Parimatch Tech; Трунова Тетяна Миколаївна, бізнес-аналітик VisiQuate (California), кандидат економічних наук; Чаговець Любов Олексіївна, доцент кафедри економічної кібернетики і системного аналізу кандидат економічних наук, доцент; Бринза Наталя Олександрівна, доцент кафедри інформатики та комп’ютерної техніки, доцент кафедри економічної кібернетики і системного аналізу, кандидат технічних наук, доцент; Орлова Анастасія Олексіївна, здобувач вищої освіти; Носарь Аліна Володимирівна, здобувач вищої освіти; Заборна Дар’я Дмитрівна, здобувач вищої освіти.

Особливо жваву дискусію викликало обговорення інструментів діагностики якості освітніх компонентів, інструментів діагностики та управління якістю програми, структурно-логічних схем програм, форм проєктно-орієнтованого навчання, можливостей залучення науковців-практиків, Senior Data Science Engineer до навчального процесу в рамках окремих модулів освітніх компонентів, моделі організації вибіркового циклу, розширення вибіркового циклу професійно-орієнтованих дисциплін, оновлення та адаптація структури програми до вимог ринку праці з урахуванням пропозицій здобувачів вищої освіти, випускників, роботодавців, представників академічної спільноти.

Робоча група опрацювала результати обговорень під час оновлення ОПП.

Подібні зустрічі є системною практикою. 9 лютого 2023 року зав. кафедрою економічної кібернетики та системного аналізу Гур’янова Лідія Семенівна взяла участь в обговоренні проєкту освітньо-наукової програми «Економіка» за запрошенням Хмельницького національного університету https://eamitb.khmnu.edu.ua/obgovorennya-proyektu-osvitno-naukovoyi-programy-ekonomika/