Кафедра економічної кібернетики факультету економічної інформатики ХНЕУ ім. С. Кузнеця розширює співробітництво зі словацькими колегами

Зав. кафедрою економічної кібернетики, д.е.н., професор Гур’янова Л.С. пройшла стажування в Економічному університеті м. Братислави (Словаччина) в рамках дослідницького проекту «Аналіз ефективності розвитку механізмів фінансової децентралізації в Україні і Словаччині».

Мета проекту полягала в розробці комплексу моделей для оцінки ефективності розвитку фінансової децентралізації, забезпечення збалансованості фіскальної (податково-бюджетної) системи, підвищення ефективності бюджетного процесу, підвищення узгодженості функціональних і фінансових можливостей органів місцевого самоврядування, зростання якості життя населення регіонів України та Словаччини.

В рамках проекту проведено:

• аналіз тенденцій розвитку фіскального федералізму в країнах ЄС та Східної Європи;
  • розроблені моделі оцінки впливу рівня розвитку фінансової децентралізації на соціально-економічний розвиток територій, індикатори бюджетної і боргової безпеки;
  • розроблені моделі оцінки стабільності фінансової системи;
  • проведено аналіз динаміки доходів, витрат і трансфертів на прикладі державного бюджету та місцевих бюджетів України та Словаччини;
  • розроблені моделі виробничо-інституціональних функцій;
  • сформовані рекомендації щодо вдосконалення механізмів фінансової децентралізації.