Аспіранти кафедри ЕКСА у проєкті «Ніч молодіжної науки Харківщини»

Зображення взято з https://www.hneu.edu.ua/news/nich-molodizhnoyi-nauky-harkivshhyny/

Стало доброю традицією активна участь молодих науковців нашої кафедри – аспірантів та викладачів – у різноманітних заходах із популяризації науки в молодіжному середовищі. Так, в реалізації проєкту «Ніч молодіжної науки Харківщини» бере участь і аспірантка кафедри ЕКСА Віра Дубровіна. Це  проєкт, який реалізує у форматі он-лайн Департамент науки і освіти ХОВА спільно з Радою молодих учених при МОН. Метою проєкту є популяризація науки в молодіжних колах та презентація здобутих наукових результатів проєктів ЗВО Харкова та регіону, залучення вітчизняних та зарубіжних інвестиційних ресурсів для подальшої реалізації наукових проєктів.

Нагадаємо, що становлення, накопичення та розвиток наукової думки на кафедрі здійснюється у рамках функціонуючої наукової школи «Розробка систем аналізу та раннього попередження дестабілізації функціонування економічних систем», яка заснована д.е.н., професором Клебановою Т.С. (з 1993 року). Школа налічує понад 50 осіб та займає провідне місце в розширенні наукового потенціалу ЗВО та регіону. При кафедрі економічної кібернетики і системного аналізу діє постійний науковий студентський гурток «Клуб кібернетиків і системних аналітиків», результати та наукові здобутки студентів апробуються на всеукраїнських та міжнародних конференціях, у 2022/2023 н.р.  – на Х Всеукраїнській науково-практичній конференції Форум молодих економістів-кібернетиків «Моделювання економіки: проблеми, тенденції, досвід» 25 листопада 2022 р., у м. Львів. Також слід відмітити, що аспіранти та молоді викладачі кафедри протягом багатьох років є постійними членами Ради молодих учених ХНЕУ ім. С. Кузнеця (з 2011 р.) та очолювали її (2013 – 2019 рр.), брали участь у діяльності Ради молодих учених при Харківській обласній державній адміністрації (у 2013-2020 рр.), Харківській обласній Раді молодих учених і спеціалістів (у 2010-2013 рр.).

Сьогодні на міжнародному та  всеукраїнському рівнях наукові здобутки наші молоді науковці реалізовують через участь у наукових темах, зокрема, Дубровіна В.А., Полянський В.О. є учасниками теми «Розробка моделей прикладного системного аналізу» (№ державної реєстрації  0123U100273, 2023 рік). Також учасниками цієї теми були студенти, зокрема студент 1 року магістратури спеціальності 051 «Економіка» ОПП «Економічна кібернетика» Шабельник М. та студентка 3 курсу спеціальності 124 «Системний аналіз» ОПП «Управління складними системами» Заборна Д. Серед інших також брали участь Гвоздицький В.С., Полянський В.О. у науково-дослідній темі за договором № 293-56 (2020 р.) «Системний аналіз: моделювання та управління».

Ми бажаємо значного успіху в підготовці та реалізації заходів проєкту нашим аспірантам та молодим ученим!