Академічна мобільність, ISMA, 2020


Вітаємо студентку тепер уже 3-го курсу спеціалізації «Економічна кібернетика» Амірханян Мері з відмінним завершенням програми академічної мобільності!

Розповідь Мері про програму:

А чи знаєш ти, що навчання на факультеті економічної інформатики дає не лише комп’ютерні навички, але й дещо більше? От і я не знала, поки не знайшла на сайті факультету оголошення про набір на 3-місячне навчання за програмою Erasmus у Румунії. У стислий строк я підготувала усі необхідні документи: CV, мотиваційний лист, академічну довідку. Мені, як і іншим конкурсантам, не вистачало сертифікату зі знання англійської мови, але тут нам пішла на зустріч кафедра іноземних мов, яка організувала внутрішнє тестування. Отримавши сертифікат В2 та маючи академічні й волонтерські досягнення, я сподівалась, що буду обрана для участі в програмі, але місце для участі дісталося іншій конкурсантці. Однак у відділі академічної мобільності мені також розповіли про програму Erasmus у м. Рига, Латвія. На цей раз мені пощастило та я почала збирати необхідний пакет документів уже для візи.

Навчалася я у приватному університеті «Вища школа менеджменту інформаційних систем» (ISMA). Даний виш активно співпрацює зі своїми партнерами у галузі академічних обмінів, тому студенти мобільності мають повну підтримку з боку викладачів й адміністрації та гнучкість у виборі дисциплін – мені вдалося підібрати предмети таким чином, що в кінці семестру в мене не було жодних академічних заборгувань перед ХНЕУ ім. С. Кузнеця. Серед особливостей навчального процесу можу виділити відсутність сталого розподілу занять на лекції та семінари, а також важливу роль захисту власних проєктів у кінці семестру, які сильно вплинуть на підсумкову оцінку (накопичувальна система оцінювання у Латвії відсутня, діє 10-бальна шкала).

Спочатку в мене не було конкретних уподобань стосовно місця навчання за обміном. Але Рига перевершила усі мої сподівання. Безліч старовинних вишуканих будівель, казкове Старе Місто з вузькими вулицями, бруківка на дорогах, безліч зелених, прекрасних парків – усе це асоціюється в мене з Ригою. Тут завжди є на що подивитися та чому дивуватися. Під час карантину об’єктивно не було можливості багато подорожувати іншими країнами, але можливо, це і на краще, адже я відвідала багато інших латвійських міст: Юрмалу, Сігулду, Цесис, Лієпайю, Єлгаву та Вентспілс – усі вони однозначно варті відвідування.

Досвід навчання в ISMA зробив мене більш самостійною, адаптивною до нових обставин і відкритою для раніше незвичного. Це була прекрасна можливість «змоделювати» життя закордоном та дізнатися багато нового. Тому якщо ти студент 2 або 3 курсу, завітай до відділу академічної мобільності, де дізнаєшся про актуальні програми обміну і не вагайся подавати заявку.

P.S. Від кафедри відзначимо, що Мері пройшла серйозний конкурсний відбір, який був організований відділом міжнародних зв’язків, успішно освоїла предмети суміжної програми університета-партнера ХНЕУ ім. С. Кузнеця, на «відмінно» захистила індивідуальні проекти! Ми пишаємося нашими студентами!

Print Friendly, PDF & Email